Kominy wentylacyjne
Komin wentylacyjny "ocieplany" zbudowany jest warstwowo. Warstwa zewnętrzna wykonana jest z laminatu szklano-epoksydowego, warstwa wewnętrzna ze spienionego poliuretanu, który stanowi izolację komina. Zapobiega to kondensacji pary wodnej na jego ściankach. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV. Kanał kominów produkowany jest w odcinkach o długościach  1200 mm i w razie potrzeby łączony do odpowiedniej długości.
Każdy komin od góry zakończony jest dyfuzorem ułatwiającym przepływ powietrza. Na dachu montowana jest płyta uszczelniająco - mocująca. W zależności od rodzaju dachu  płyta ta może mieć kształt płaski, falisty lub trapezowy.

W dolnej części komina może być montowana  klapa odcinająca przepływ powietrza w
systemie sterowania takim jak:
- klapa zamykana ręcznie,
- klapa zamykana sygnałem 0…10V pochodzącym ze sterownika wentylacji przy
pomocy motoreduktora z napędem 24V / 230V,.
Komin wentylacyjny  tzw. "zimny". Posiada ścianki o grubości 3 mm i służy do przejścia przez dach kanału wentylacyjnego w budynkach inwentarskich. Wykonany z płyty PP odpornej na promienie słoneczne oraz agresywne środowisko  w  budynku inwentarskim. Uszczelnienie komina wentylacyjnego następuje dzięki całkowitemu dopasowaniu płyty dachowej do kształtu podłoża. W zależności od rodzaju dachu  może to być kształt płaski, falisty lub trapezowy.
W skład komina wchodzi:
- rura długości 1200 mm z przegubem;
- płyta nastawna ( płaska, eurofala, trapezowa);
- dyfuzor lub daszek;
- tulejki dystanowe do mocowania dyfuzora;
W ofercie mamy kominy o średnicy Ø 320, 470, 520, 650 oraz 850 mm;
Od dołu komin może być zakończony tzw. "chwytnią" eliminującą zawirowania powietrza.
oraz dodatkowo płytą zaciemniającą (do zastosowania przede wszystkim w fermach drobiarskich).